Arbëri

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë
 

Një front i ftohtë që po sjell masa të ftohta polare nga veriu i kontinentit pritet të kalojë sot mbi Kosovë.

Dita e sotme zbardhi me reshje të përziera shiu dhe bore, që me rënien e temperaturave do të shndërrohen në reshje bore, ku kohë pas kohe pritet të vazhdojnë deri në orët e pasdites.