KQZ-ja publikon emrat e deputetëve të rinj të Kuvendit Foto: Alban Bujari / KD

KQZ-ja publikon emrat e deputetëve të rinj të Kuvendit

27 November 2019 16:41

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të parakohshme që u mbajtën më 6 tetor 2019.

Me këtë rast ka publikuar edhe listën e personave që kanë siguruar një ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Kujtojmë se Lëvizja Vetëvendosje ka dalë subjekti më i votuar nga këto zgjedhje dhe do të ketë 29 deputetë, derisa pasohet nga LDK-ja me 28. Pas tyre renditen PDK-ja, AAK-ja, Lista Serbe e Nisma.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë të deputetëve të zgjedhur në legjislaturën e re:

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme