Arbëri

Kurti iu premton bashkatdhetarëve krijim të kushteve për investime në Kosovë

 

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një takim me bashkatdhetarë në Bruksel, ka premtuar lehtësim të votimit dhe krijim të kushteve për investimeve në Kosovë.

Ai përmes një statusi në Facebook, ka njoftuar se me delegacionin e bashkatdhetarëve kanë vizituar edhe një nga shkollat shqipe në Bruksel.