Arbëri

Mot me diell dhe vranësira nesër në Kosovë

Mot me diell dhe vranësira nesër në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se dita e diele do të karakterizohet me mot kryesisht të vranët.

Sipas njoftimit, vranësirat në pjesën perëndimore do të shoqërohen me reshje shiu të karakterit lokal. Reshjet e shiut do të shoqërohen edhe me erëra, kryesisht në Istog me rrethinë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit, ku shpejtësia maksimale mund të arrijë deri 17m/s.