Arbëri

Greqia e gatshme të ndihmojë Shqipërinë

Greqia e gatshme të ndihmojë Shqipërinë

Ministria e Jashtme greke ka shprehur me një mesazh të saj në Twitter mbështetjen dhe solidaritetin e saj ndaj popullit dhe qeverisë shqiptare që po përballen me situatën e vështirë pas goditjes së tërmetit të fuqishëm që tronditi vendin.

“Ne i shprehim solidaritetin dhe mbështetjen tonë qeverisë së Shqipërisë dhe njerëzve të prekur nga tërmeti”, thuhet ne mesazhin përkatës, transmeton kp.