Arbëri

Liderët e Kosovës dhe Shqipërisë reagojnë pas tërmetit në Adriatik

Liderët e Kosovës dhe Shqipërisë reagojnë pas tërmetit në Adriatik

Pas tërmeteve në Shqipëri kanë reaguar edhe liderët në Kosovë e Shqipëri, ku kanë shprehur solidaritetin për të lënduarit.

Presidenti Hashim Thaçi në një postim në Facebook ka shkruar se ka kontaktuar me krerët e shtetit shqiptar dhe u ka ofruar ndihmën e FSK-së.