Arbëri

Ahmeti: Qeveria PAN 2 do të ishte gjëja më e keqe për Kosovën

Ahmeti: Qeveria PAN 2 do të ishte gjëja më e keqe për Kosovën
Foto: Koha

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, thotë se gjëja me e keqe për Kosovën do të ishte një PAN 2, pas zgjedhjeve që pritet të mbahen brenda disa javësh.

Duke folur në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Ahmeti thotë se tashmë ka pasur takime me AAK-në dhe LDK-në, mirëpo partia e tij ende nuk ka vendosur nëse do të jetë pjesë e ndonjë koalicioni parazgjedhor.