Arbëri

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë
Foto: Koha

Vala e të nxehtit nga Evropa perëndimore dhe fusha anticiklonike që ndodhen mbi pjesën më të madhe të kontinentit evropian janë shtrirë edhe mbi në Kosovë ku po kushtëzojnë mot të nxehtë dhe kryesisht me diell.

Edhe për sot pritet moti i nxehtë, kryesisht i kthjellët dhe me diell.