Arbëri

Majko: Haradinaj i bëri nder Kosovës, u largua si burrë shteti

Majko: Haradinaj i bëri nder Kosovës, u largua si burrë shteti
 

Ish-kryeministëri i Shqipërisë dhe ministër i shqiptarëve jashtë Shqipërisë, Pandeli Majko, ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Ai ka shkruar se Haradinaj ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryeministrit si një burrë shteti.