Ministrja Xhaçkaj ndërpret vizitën zyrtare në Itali, niset drejt Letonisë

Ministrja Xhaçkaj ndërpret vizitën zyrtare në Itali, niset drejt Letonisë

07 May 2019 09:12

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, ka ndërprerë vizitën zyrtare në Itali ku do të takohej me kryeministrin Juseppe Conte dhe homologen italiane, Elisabetta Trenta.

Kjo pasi, Xhaçka pritet të mbërrijë në Letoni (Riga) rreth mesditës ku fillimisht do të vizitojë dy efektivët e plagosur e më pas do të udhëtojë për në bazën Camp Adazi për të takuar kontingjentin shqiptar atje, shkruan tch.

LEXOJENI EDHE KËTË

Humb jetën në Letoni efektivja e Forcave të Armatosura të Shqipërisë

Ndërkohë, pak më parë në bazën ushtarake u zhvillua ceremonia e nderimit për nëntetaren Zarife Hasanaj.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme