Arbëri

Nesër vranët e diell, të shtunën shi

Nesër vranët e diell, të shtunën shi
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të premten do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të pjesshme.

Ndërkaq ditën e shtune, vranësirat pritet të shoqërohen me reshje shiu. Reshjet të intensitetit mesatar priten në veriperëndim dhe jugperëndim të vendit, kurse në pjesë tjera të territorit priten reshje të intensitetit të dobët.