Kosnett viziton KEK-un

Kosnett viziton KEK-un

11 April 2019 18:28

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka vizituar sot Korporatën Energjetike të Kosovës.

Në një postim në Twitter ai ka thënë se SHBA-ja mbështet një strategji të larmishme të energjisë për Kosovën, përfshirë qymyrin dhe burimet e ripërtërishme.

“Siguria e energjisë dhe infrastruktura moderne janë jetike për të siguruar prosperitet”, ka shkruar ai.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme