Arbëri

PDK-ja paralajmëron padi ndaj Sveçlës dhe Selmanajt në lidhje me Komisionin për Gylenistët

 

Xhelal Sveçla e Driton Selmanaj, të martën, deponuan në Prokurorinë Speciale dosjen me gjetjet e shkeljeve që janë bërë kur u dëbuan nga Kosova gjashtë shtetasit turq.

Por, anëtarët të tjerë të Komisionit Hetimor thonë se që të dy kanë bërë vepër penale, sepse kanë keqpërdorur komisionin me një dokument që nuk u finalizua asnjëherë, meqë komisionit i ka skaduar mandati, raporton KTV.