Arbëri

Meta dekreton Besa Shahinin dhe 3 ministra tjerë, jo edhe Cakajn

Meta dekreton Besa Shahinin dhe 3 ministra tjerë, jo edhe Cakajn

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama.

Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë, Besa Shahini, ministre e Arsimit në vend të Lindita Nikollit, Belinda Balluku dekretohet si ministre Infrastrukture në vend të Damian Gjiknurit dhe Elva Margariti, ministre e Kulturës në vend të Mirela Kumbaros, raporton Tch.