Arbëri

Kurti: Lugina e Preshevës duhet të ketë përfaqësues në dialog, bisedimet të bëhen mbi baza reciprociteti

Kurti: Lugina e Preshevës duhet të ketë përfaqësues në dialog, bisedimet të bëhen mbi baza reciprociteti

Lëvizja Vetëvendosje thotë se Lugina e Preshevës duhet të ketë një përfaqësues në delegacionin në bisedimet me Serbinë, derisa thekson se bisedimet duhet të bëhen mbi baza të reciprocitetit.

Përmes një postimi në Facebook kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti bën të ditur se “në zyrat e Lëvizjes Vetëvendosje, bashkë me deputetin Liburn Aliu, patëm rastin të presim kryetarin e Kuvendit Komunal të Preshevës, Sami Salihu dhe sekretarin e këtij Kuvendi, Avni Aliti”.