Arbëri

Homazhe në Prekaz, Jashari kujton ditët e para 27 viteve me familjen e tij

Homazhe në Prekaz, Jashari kujton ditët e para 27 viteve me familjen e tij
 

Me rastin e 27 vjetorit të sulmit të parë ndaj familjes Jashari nga forcat serbe, përfaqësues të institucioneve të Kosovës, kryetar të komunave dhe qytetarë kanë bërë homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

Me këtë rast këshilltari i kryeministrit, Jahja Lluka ka shprehur admirim ndaj sakrificës së familjes Jashari me porosinë se i gjithë populli i Kosovës është pas tyre.