Simiq: Kosova po do “zjarr politik” Foto: Ilustrim

Simiq: Kosova po do “zjarr politik”

12 December 2018 23:21

Lista Serbe pret që BE-ja dhe gjithë bashkësia ndërkombëtare deri të premten të bëjë presion të fuqishëm ndaj Kosovës që ajo të heqë dorë nga formimi i Ushtrisë, thotë Slavko Simiq, transmeton Koha.net.

“Nëse kjo ndodh të premten, është krejt e sigurt se do të ketë tensione të reja dhe Kosova do të krijojë një zjarr serioz politik që do ta përdorë ndaj popullatës serbe Beogradit dhe është krejt e sigurt se tymi nga ky zjarr do të ndjehet në gjithë rajonin”, ka thënë nënkryetari i Listës Serbe për TV Prva.

Ai ka paralajmëruar se nëse Kuvendi e voton FAK-n, Lista Serbe do të ushtrojë ankesë në Gjykatën Kushtetuese.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

shpendi17/12/2018 14:45

BAC U KRY KJO DO TE THOTE THEJE QAFEN SERBI URIME KOSOVE URIME SHQIPTARI.

Arber13/12/2018 13:24

O zoteri ushtria po krijohet ne nje vend me mbi 90% shqiptar

Shto koment

Të ngjashme