Dështon përpjekja e opozitës për ta rrëzuar qeverinë me rezolutë

Dështon përpjekja e opozitës për ta rrëzuar qeverinë me rezolutë

06 December 2018 10:50

Ka dështuar të votohet rezoluta e propozuar nga partitë opozitare LDK dhe Vetëvendosje, lidhur me dështimet e koalicionit qeverisë për liberalizimin e vizave.

42 deputetë kanë marrë pjesë në votim, 40 ishin pro, ndërsa 1 kundër, 1 abstenim. Kjo ka bërë të pamundur vendimmarrjen në Kuvend.

Seanca për dështimin me vizat vazhdon të enjten me votim të rezolutës së opozitës

Edhe deputeti i LDK-së, Armend Zemaj ka kërkuar nga Qeveria që të dalë me një qëndrim rreth lajmeve për tërheqjet e njohjeve që sipas tij janë shqetësuese dhe të dëmshme për shtetin e Kosovës.

Në fillim të seancës, deputetja Mexhide Mjaku Topalli ka mbajtur një fjalim për aktivizimin qytetarë kundër dhunës ndaj grave/ Sanie Jusufi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme