Qeveria dhe AKR-ja s’dinë asgjë për idenë e Bahtirit për bashkimin e Mitrovicës

Qeveria dhe AKR-ja s’dinë asgjë për idenë e Bahtirit për bashkimin e Mitrovicës

29 November 2018 16:49

Qeveria e Kosovës nuk është në dijeni për iniciativën e kryetarit të Komunës së Mitrovicës Agim Bahtiri për “bashkimin” e kësaj Komune.

Të paktën kështu ka bërë të ditur për KALLXO.com Donjeta Gashi, zëdhënëse e Qeverisë.

Lexo edhe: Bahtiri, pas veprimeve të pjesës veriore, kërkon ribashkimin e Mitrovicës

“Pak më herët kemi marrë një njoftim nga mediat, nuk jemi në dijeni ende nuk e kemi diskutuar shumë shpejtë do ta shikojmë dhe do të dalim me qëndrim”, ka thënë Gashi.

Ndërsa Fatmir Matoshi nga AKR, parti nga e cila vjen edhe kryetari Bahtiri ka thënë se kjo është një iniciativë individuale dhe partia nuk ka diskutuar për diçka të tillë.

Artikullin e plotë mund ta lexoni në Kallxo.com. 

Komentet

Shto koment

Të ngjashme