Arbëri

Diplomatë nga Vjena e quajnë pikëlluese retorikën e Daçiqit

Diplomatë nga Vjena e quajnë pikëlluese retorikën e Daçiqit
 

Retorika pikëlluese e shefit të diplomacisë serbe për kancelarin e Austrisë dhe “macho stil” i Ivica Daçiqit assesi s’i ndihmon ndërtimit të besimit, kanë thënë diplomatë nga Vjena, transmeton Koha.net.

Ata, siç përcjell gazeta e Beogradit “danas” kanë shtuar se megjithatë besojnë se këto deklarata nuk do të prishin marrëdhëniet e mira ndërmjet Austrisë e Serbisë.