Arbëri

Haradinaj i bën thirrje diasporës shqiptare ta duan atdheun

 

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se diaspora shqiptare ka dhënë gjithmonë një ndihmë të madhe për Kosovën, e iu bëri thirrje ta duan atdheun.

“Jam i nderuar që po takohem me ju, këtu në Austri, me shqiptarë të Kosovës, Maqedonisë, Shqipërisë, të Malit të Zi dhe të gjitha trevave. Sa herë që kemi pas punë dhe detyra, ju kemi pas në krah si vend dhe si atdhe”, tha Haradinaj në fjalën e tij, para bashkatdhetarëve në Austri, në fillim të vizitës zyrtare në këtë shtet, ku do të jetë pjesë e Forumit Ekonomik të Vjenës dhe do të zhvillojë edhe takime bilaterale.