Arbëri

Mogherini: 2019-ta, viti kur do shënohen suksese nga Shqipëria

Mogherini: 2019-ta, viti kur do shënohen suksese nga Shqipëria
Foto: Këshilli i Evropës

Në Bruksel është mbajtur një konferencë e përbashkët për mediat nga ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, eurokomisioneri për zgjerimin Johannes Hahn dhe përfaqësuesja për Politikë të Jashtme në BE, Federica Mogherini.

E para që mori fjalën ishte Mogherini, e cila tha se viti 2019 do të jetë një vit ku do të shënohen suksese nga Shqipëria.