Mustafa dhe O’Connell bisedojnë për nevojën e çuarjes përpara të dialogut Kosovë - Serbi Foto: Ilustrim

Mustafa dhe O’Connell bisedojnë për nevojën e çuarjes përpara të dialogut Kosovë - Serbi

02 November 2018 19:32

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka njoftuar se sot ka takuar ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell, me të cilin ka biseduar siç ka thënë ai, “për nevojën e çuarjes përpara të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, dhe për rolin e LDK-së”.

“Të nderuar miq, sot takova Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, z.Ruairi O’Connell. Biseduam për situatën aktuale në vendin tonë, në veçanti për nevojën e çuarjes përpara të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe për rolin e LDK-së. Ambasadorit O’Conelli iu falënderova për përkrahjen e vazhdueshme të Mbretërisë së Bashkuar si dhe për qëndrimet parimore ndaj procesit të dialogut. Në takim mori pjesë edhe z. Bajram Gecaj”, ka shkruar Mustafa në Facebook.

Sot gjatë ditës Mustafa ka publikuar edhe përgjigjen që ka marrë nga kancelarja gjermane Angela Merkel.

Lexo edhe këtë: Merkel i përgjigjet letrës së LDK-së, shprehet e shqetësuar për ndryshim kufijsh

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa kishte njoftuar në fund të muajit shtator të këtij viti, kancelaren gjermane Angela Merkel dhe ministrat e punëve të jashtme të të gjitha vendeve të BE-së lidhur me qëndrimet e LDK-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme