Arbëri

Thaçi: S’do të ketë kufij përgjatë vijave etnike e as shkëmbim të popullatës me Serbinë

 

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në drejtimin e tij të pranishmëve në Konferencën e Sigurisë së Munihut, që po i zhvillon punimet në Minsk të Bjellorusisë, ka thënë se tash është koha për marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Thaçi i ka falënderuar nikoqirët dhe Qeverinë e Bjellorusisë për mikpritjen dhe organizimin e kësaj konference.