Arbëri

Moti sot dhe gjatë javës në Kosovë

Moti sot dhe gjatë javës në Kosovë
 

Gjatë ditës së sotme, do të jetë mot i ngrohtë dhe me vranësira. Në mëngjes në perëndim të vendit mundësi për riga lokale shiu.

Të martën mot kryesisht me vranësira. Gjatë ditës priten edhe reshje lokale shiu, vende-vende me mundësi edhe për bubullima.