Arbëri

Parashikimi i motit për nesër dhe ditët e ardhshme

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se gjatë këtyre ditëve vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik.

Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do të shoqërohen me reshje shiu.