Arbëri

Daçiq tregon se a do të tërhiqet Serbia nga dialogu kur Kosova ta formojë ushtrinë

 

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, tha sot se UNMIK-u nuk do të tërhiqet nga Kosova, dhe se ai beson që Kosova nuk do të bëhet anëtare e Interpolit.

Siç përcjell Kosovapress, ai tha për “Tv Prva” se nuk pret që SHBA të ndryshojë vendimin e saj për njohjen e Kosovës, por se kanë ndryshuar qëndrimin në dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës.