Thaçi do t’ia kthejë Serbisë “dhuratën” e Rankoviqit Foto ilustrim

Thaçi do t’ia kthejë Serbisë “dhuratën” e Rankoviqit

22 September 2018 07:32

Një pjesë të veriut të Kosovës presidenti Hashim Thaçi po e quan “dhuratë” të Rankoviqit.

Presidenca nuk ka treguar se sa sipërfaqe territor përmban kjo “dhuratë”, por, sipas kreut të shtetit, bëhet fjalë për “një pjesë të Leposaviqit, Leshakun dhe një pjesë të Zubin-Potokut”, shkruan sot Koha Ditore.

Duke deklaruar se Kosova nuk duhet të mbetet peng i të tilla “dhuratave”, analistët thonë se Thaçi po e bën të qartë idenë e tij për shkëmbim territoresh, ani se në publik e shet si “korrigjim” kufijsh. (Detajet mund t’i gjeni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Agroni (Ferizaj)04/10/2018 13:23

Shqiptaret ne Pergjithesi jane Nje komb Vertet PRIMITIV e ANALFABET sepse Gjithmone e Shkaterrojne Vetevehten.

Hasani04/10/2018 13:21

Secili popull i ka lideret qe i meriton. Keto pese gjashte vitet e kaluara, heshtja dhe durimi i idiotizmave ne Kosove tregoi se ne nuk meritojme asgje me mire se Hashim Thaqi!

Shto koment

Të ngjashme