Haxhiu: VV siguroi 32 deputetë

Haxhiu: VV siguroi 32 deputetë

05 November 2019 23:02

Zyrtarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se partia e saj ka arritur të fitojë 32 deputetë nga zgjedhjet e 6 tetorit.

Përmes një postimi në Facebook, Haxhiu thotë se 32 deputetë do ta përbëjnë grupin parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje.

“Faleminderit përzemërsisht për mbështetjen qytetarë të dashur që jetoni në Kosovë dhe ju mërgata jonë për mbështetjen e fuqishme. Këtë mbështetje, do t'ua kthejmë me shërbim e përfaqësim dinjitoz”, ka shkruar Haxhiu.

Nga zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje ka dalë partia e parë, ndërsa LDK-ja e dyta. Këto dy parti janë duke zhvilluar takime në vazhdimësi për të harmonizuar qëndrimet rreth programit qeverisës. 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme