Të martën, ekskluzivisht në Kohavision flet Albin Kurti

07 October 2019 23:03

Të martën, ekskluzivisht në Kohavision, prej orës 20.00, fituesi i zgjedhjeve të 6 tetorit Albin Kurti.

Në emisionin special “Programi Kurti”, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje përgjigjet në pyetjet rreth çështjeve prioritare që e presin Qeverinë e ardhshme të Kosovës.

Në intervistën ekskluzive me kryeredaktorin e Kohës Ditore, Agron Bajramin, Albin Kurti do flasë për:

- bisedimet e koalicionit me LDK-në

- programin qeverisës dhe prioritetet e muajve të parë

- ndarjes së përgjegjësive me qeverinë e ardhshme

- si mendon ta luftojë korrupsionin

- si mendon ta ndryshoje dialogun me Serbinë

- cilat fusha do të trajtohen si emergjente

- cili është raporti me bashkësinë ndërkombëtare

- sa ka ndryshuar Vetëvendosja qe fitoi zgjedhjet më 6 tetor prej asaj që protestonte kundër planit Ahrisaari

- si e sheh sot Kurti bashkimin kombëtar dhe çështje tjera programore dhe strategjike të një Qeverie të mundshme Kurti.

Ekskluzivisht në KTV. Të martën prej orës 20.00.

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme