Zgjedhjet 2019

Kurti dëshiron spitale ku nuk ka rendësi sa para ke

Kurti dëshiron spitale ku nuk ka rendësi sa para ke
 

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, njëherësh kandidat për kryeministër përmes një video në Facebook ka thënë se nevojiten spitale ku nuk ka rendësi sa para ke e nga vjen e ku punon, por ku mund të shërohesh.

“Na nevojitet ekonomia që punëson, bujqësi e industri që prodhon dhe na shkolla që edukojnë”, ka shkruar ai në 'Facebook'.