Zgjedhjet 2019

​Limaj për kundërkandidatët: S’kanë haber për reforma në drejtësi, do të luftoj për drejtësi për çdo qytetar të vendit

​Limaj për kundërkandidatët: S’kanë haber për reforma në drejtësi, do të luftoj për drejtësi për çdo qytetar të vendit

Kandidati për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj në takimin me strukturat dhe simpatizantë të Nismës në Lipjan, tha se qytetarët e kësaj komune kanë një milionë arsye me dalë me votua këtë parti, sepse ka kandidatët më të mirë për deputetë.

Limaj tha se një ndër prioritetet në qeverisjen e tij do të jetë bujqësia dhe fuqizimi i saj, por shtoi se ka nevojë për të stimuluar edhe natalitetin, i cili premtoi se do të krijojë pako sociale për ndarjen e shtesave të fëmijëve. Limaj pati edhe një porosi për reformat në drejtësi.