Tokio 2020

Richarlisoni ia siguron fitoren Brazilit dhe avancimin në çerekfinale

 

Sulmuesi i Evertonit, Richarlison, shënoi dy gola në fitoren e Brazilit 3:1 kundër Arabisë Saudite në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të turneut olimpik.

Me këtë fitore, Brazili e ka siguruar vendin e parë në Grupin D me shtatë pikë dhe ka avancuar në çerekfinale.