Tokio 2020

Boksieri maroken përpiqet t’ia kafshojë veshin kundërshtarit

Foto: AP
 

Një boksier i peshës së rëndë nga Maroku u përpoq t’ia kafshonte veshin kundërshtarit të tij nga Zelanda e Re në meçin në Lojërat Olimpike të Tokios.

Përpjekja e Youness Baalla për të kopjuar Mike Tysonin ndodhi vonë në raundin e tretë të humbjes së tij nga David Nyika. Kafshimi duket se nuk pati ndikim dhe Nyika kaloi në çerekfinale me vendim unanim.