Vivo prezanton telefonin me kamerë të fuqishme

16 November 2017 11:08

Vivo ka prezantuar telefonin e ri të quajtur V7 i cili ka kamerën për selfie 24 MP.

Ky smartfonë është me dy SIM kartela, ndërsa ka ekranin 5.7 inch HD me rezolucion 1440 x 720 pixels.

Çipin në vivo V7 e ka Cortex A53 1.8 GHz, kamerën nga pas 16 mega pixel me blicin LED, 4GB RAM e 32GB hapësirën në memorie.

Vivo V7 ka sistemin operativ Funtouch 3.2 i cili është i bazuar në Andrid Nougat 7.1 dhe baterinë 3,000 mAh.

Vivo V7 vjen me dy ngjyra, njëra e zezë matë, e tjetra nga ari ndërsa kushton rreth 300 dollarë.

    © KOHA

    Komentet

    Shto koment

    Të ngjashme