Tech

Hakohen llogaritë e ushtrisë britanike në Twitter e Youtube

hakeret, sulm kibernetik, hakim, 14 prill
 

Ushtria britanike njoftoi se ka nisur një hetim pasi llogaritë e saj në Twitter dhe Youtube janë hakuar, raportoi BBC-ja të hënën.

Ushtria bëri të ditur se në kanalin e Youtubet u shfaqën video të kriptovalutave, duke përdorur imazhe të biznesmenit amerikan Elon Musk, ndërsa në Twitter u shpërndan disa “cicërima” në lidhje me NFT-të.