Tech

Rusia mbyll zyrën e transmetuesit kanadez në Moskë

Foto: Global News
 

Rusia ka mbyllur zyrën e transmetuesit publik kanadez CBC në Moskë dhe ka tërhequr akreditimin e gazetarëve të këtij transmetuesi për Rusi, ka thënë të mërkurën zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zakharova.

Sipas saj, ky vendim është marrë si përgjigje ndaj "masave të marra lidhur me mediat ruse, dhe transmetimin e tyre në Kanada”, raportoi BBC-ja.