Tech

NASA publikon pamje të reja nga ulja e “Perseverance” në Mars

NASA publikon pamje të reja nga ulja e “Perseverance” në Mars
 

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA, ka publikuar një video të re, mahnitëse të Perseverance Rover në momentin e zbritjes në Mars.

Në video duken minutat e fundit të zbritjes dhe deri në pikën ku rrotat e robotit takojnë terrenin marsian.