Tech

Bezosi do të largohet nga posti i shefit ekzekutiv të Amazonit

 

Jeff Bezos do të jap dorëheqje nga posti i shefit ekzekutiv te kompania Amazon, ka njoftuar firma, raporton “The Independent”.

Amazoni ka njoftuar se themeluesi dhe shefi ekzekutiv do të largohet anash pasi ka regjistruar rekord të hyrash së fundi fal pandemisë.