Tech

Rusia kërcënon me gjobë TikTokun për shkak të postimeve në lidhje me protestat

Rusia kërcënon me gjobë TikTokun për shkak të postimeve në lidhje me protestat
 

Rusia ka kërcënuar platformat e rrjeteve sociale me gjoba për dështimin që t’i fshijnë postimet të cilat inkurajojnin të rinjtë të dalin në protestat e organizuara nga opozita.

Facebooku, Twitteri, TikToku dhe platformat tjera kanë dështuar të përfillimin kërkesën e Qeverisë së Rusisë për të larguar postimet, është thënë nga autoritetet ruse, raporton BBC.