Tech

Pocophone F2 mund të arrijë vitin e ardhshëm

Pocophone F2 mund të arrijë vitin e ardhshëm
 

Nën-brendi Pocophone i gjigantit kinez të teknologjisë, Xiaomi, ka debutuar gushtin e kaluar me Pocophone F1. Ky smartfon ishte i famshëm qëkur ka arritur me specifikat e avancuara dhe një çmim të mirë.

Tifozët dhe mediat kanë pritur pasardhësin e Pocophone F1 këtë vit, shkruan gsmarena. Madje kishte spekulime se Xiaomi do të sillte dyshen Redmi K20 si Poco F2 në Indi, por kjo gjë nuk ndodhi.