Tech

Ora e mençur ‘Honor Magic 2’ arrin me një bateri që zgjat deri në 14 ditë

 

Huawei Watch Brand Honor prezantoi sot MagicWatch 2, i cili përfaqëson modelin e modifikuar Huawei Watch GT2.

Ora e zgjuar është e bazuar në çipin Kirin A1, dhe Honor tregon një jetë të baterisë deri në 14 ditë me një mbushje të vetme për modelin 46 mm, si dhe deri në shtatë ditë për modelin 42 mm, raporton ksp.