Honor V30 vjen me çipin Kirin 990, me mbështetje 5G

Honor V30 vjen me çipin Kirin 990, me mbështetje 5G

09 September 2019 15:43

Huawei zyrtarisht zbuloi çipin e tij premium Kirin 990 disa ditë më parë, dhe kompania ka konfirmuar tashmë që telefonat e serive Mate 30 do të jenë të parët që do të implementojnë procesorin.

Tani Honor ka njoftuar produktin e parë që ka përdorur Kirin 990, transmeton KsP.

Honor V30 do të jetë emri i telefonit të ardhshëm, dhe tani është bërë e ditur që pajisja do të jetë modeli i parë i kompanisë për të mbështetur lidhjen 5G.

V30 ka të ngjarë të jetë emri i përdorur në Kinë, ndërsa në tregjet ndërkombëtare telefoni ka të ngjarë të njihet si Honor View 30.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme