Kujtesa përkrahë komunitetin e lojërave elektornike - XPortalesports Artikull i sponsorizuar

Kujtesa përkrahë komunitetin e lojërave elektornike - XPortalesports

25 April 2019 14:55

Kujtesa është afër këtij komuniteti duke mbështetur eventet lokale që organizohen në sportet elektronike duke besuar se shpejtësia dhe konsistenca e rrjetit janë faktor kyç për lojtarët dhe organizimet profesionale, dhe sigurisht që për të pasur sukses ky organizim do të duhej një shpejtësi marramendëse e internetit, të cilën mund ta ofrojë vetëm Kujtesa në vend.

Image

Këtë herë Kujtesa ka qenë afër XPortalit në eventin më të madh të organizuar ndonjëherë për sportet elektronike "XPortal CS:GO Major" ku publiku online, i pranishëm dhe ekipet pjesëmarrëse ishin shumë të kënaqur.

Image

Eventi u mbajt gjatë 2 vikendeve, mes 16 ekipesh, ku javën e parë ishin kualifikimet në Xportal dhe më pas u mbajt edhe java finale në Amfiteatrin e ASK-së me shumë shikues, një showmatch interesant me figura të njohura si Ledri Vula, Uran.B etj. dhe finalja e madhe ku ekipi sach.Unique e fitoi.

Image

Kujtesa gjatë gjithë kësaj kohe u sigurua që të qëndrojë afër dhe mbështet komunitetin në secilën pjesë të këtij eventi dhe tregoji që është lider në kualitetin e këtij shërbimi esencial për gamer-et.

Kujtesa do të vazhdojë ta përkrahë këtë komunitet dhe priten edhe bashkëpunime të tjera që do t’i shohim shumë shpejtë.

Image

(Artikull i Sponsorizuar nga Kujtesa)

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme