Tech

Xiaomi konfirmon procesorin e Mi 9

Xiaomi konfirmon procesorin e Mi 9

Kompania e njohur kineze, Xiaomi, smartfonin e ri Mi 9 do ta zbulojë më 20 shkurt, në të njëjtën datë me serinë Galaxy S10. Po ashtu, së fundmi është spekuluar dhe raportuar shumë në lidhje me këtë smartfon të ri, duke zbuluar detaje në mënyrë të njëpasnjëshme.

Lajmi më i fundit, është që Xiaomi konfirmon se Mi 9 do të vijë me procesorin e teknologjisë së fundit – Snapdragon 855, transmeton Koha.net. Kjo është rezultat i bashkëpunimit të ngushtë mes Xiaomit dhe Qualcommit, thët Xiang Wang, zëvendës president i lartë.