Te Linda

Torte e freskët me dredhëza dhe arra

 

Përbërësit: 
4 vezë 
4 lugë sheqer 
4 lugë miell 
4 lugë arra 
1/3 pako pluhur për pjekje

Përbërësit për kremin: 
500ml qumësht 
60gr sheqer 
2 pako sheqer vanilje 
Lëvorja e një limoni 
1 lugë spirulina
50gr niseshte 
30gr gjalpë 
100gr krem djathi “Mascarpone” 
400gr dredhëza 
1 banane Lëngu i një limoni