Zgjedhjet 11

Zgjedhjet - Podujeve

PDK: Parregullsi në Podujevë, vëzhguesi ka mbajtur maskë me numrin e kandidatit të LDK-së

Arbëri 29 nëntor 2020 10:46

Sipas Partisë Demokratike të Kosovës një parregullsi është regjistruar në procesin zgjedhor në Podujevë. PDK thotë se një nga vëzhguesit...

Zgjedhjet komunale

Miliona turq u drejtohen të dielën kutive të votimit

Botë 28 mars 2024 10:19

Miliona votues do t’u drejtohen kutive të votimit të dielën në Turqi, për të zgjedhur kryetarët e bashkive dhe administratorët,...

Presidenti Rumen Radev

Vendi më i varfër i BE-së përballet me zgjedhjet e gjashta në tre vjet

Botë 28 mars 2024 14:55

Partia populiste ITN e Bullgarisë të enjten ka refuzuar mundësinë për ta formuar Qeverinë e re, duke i hapur rrugë...

Bedri Hamza - Memli Krasniqi

PDK-ja pret pajtimin e partive të tjera që zgjedhjet të mbahen më 9 qershor

Arbëri 28 mars 2024 20:11

Partia Demokratike e Kosovës pret që edhe partitë e tjera, përfshirë edhe Vetëvendosjen, t`i bashkohen propozimit të saj që zgjedhjet...

Kuvendi i Kosovës

Opozita dyshon se VV-ja ua siguron votat për shpërndarjen e Kuvendit

Arbëri 29 mars 2024 20:50

Partitë opozitare parlamentare janë shprehur se së shpejti do t’i nisin konsultimet për shpërndarjen e Kuvendit dhe shkuarjen në zgjedhje...

Zgjedhjet lokale ne Turqi, nje burre duke mbajtur femijen ne dore voton ne Ankara

Erdogani synon ta rimarrë Stambollin

Botë 31 mars 2024 12:37

Në Turqi të dielën po mbahen zgjedhjet lokale, ku presidenti turk Recep Tayyip Erdogan po synon ta rimarrë kontrollin e...

Visar Azemi/LDK

Azemi: Kurti ka hall të madh, në vjeshtë do ta çojë vendin në zgjedhje

Arbëri 4 prill 2024 01:36

Visar Azemi nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka deklaruar se kryeministri Albin Kurti do ta çojë Kosovën në zgjedhje...

Zgjedhjet në Sllovaki

Sllovakia voton në balotazhin presidencial

Botë 6 prill 2024 10:40

Vendvotimet janë hapur të shtunën në mëngjes në Sllovaki, në balotazhin presidencial.Një diplomat pro-perëndimor i karrierës dhe një aleat i...

Vjosa Osmani

Osmani: Vuçiqi nëpërmjet Listës Serbe po u bën presion serbëve të veriut

Arbëri 9 prill 2024 14:14

Presidentja Vjosa Osmani e ka akuzuar presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, se qëndron prapa presionit që po u bëhet serbëve...

Besimi në demokraci

Votuesit në shumë shtete të botës janë skeptikë për demokracinë, thotë sondazhi

Botë 11 prill 2024 08:47

Votuesit në shumë vende po vuajnë një krizë besimi në demokracitë dhe institucionet e tyre, tregon një sondazh i një...

Augustin Palokaj

Augustin Palokaj komenton veprimet e fundit të Listës Serbe, tregon qëllimin e tyre

INTERAKTIV 11 prill 2024 09:49

Përveç kësaj korrospodenti i KOHËS në Bruksel ka folur edhe për bisedimet dhe rolin e Lajçakut...Biseda e plotë: