miroslav lajcak 12

Miroslav Lajçak

Vizitë e paparalajmëruar e Lajçakut në Kosovë

Arbëri 6 nëntor 2023 12:58

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, do të vijë të hënën pasdite në Kosovë. Vizitën e ka...

Miroslav Lajçak 5 mars 2024

Post i ri për Lajçakun

LAJMET E MBRËMJES 29 mars 2024 20:20

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, pritet që nga 1 shtatori...

Miroslav Lajcak

Mandati i Lajçakut si lehtësues i dialogut cilësohet i pasuksesshëm

Arbëri 30 mars 2024 20:05

Si të pasuksesshme e të pabalancuara i kanë kualifikuar njohësit e çështjeve politike katër vjetët e mandatit të diplomatit sllovak,...

Miroslav Lajçak

Lajçak pret zgjidhje për çështjen e dinarit

LAJMET E MBRËMJES 1 prill 2024 21:14

Bashkimi Evropian pret që të enjten të tejkalohen dallimet mes Kosovës dhe Serbisë në lidhje me dinarin.Emisari i BE-së për...

Miroslav Lajçak, Shaip Kamberi, Nevzad Lutfiu

Përfaqësuesit e Luginës e njoftojnë Lajçakun për sfidat që kanë shqiptarët atje

Arbëri 5 prill 2024 15:37

Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi dhe kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Nevzad Lutfiu, kanë takuar...

Takimi në Bruksel / Bislimi dhe Lajçak

Lajçak propozoi zgjidhje të përkohshme për dinarin

Arbëri 5 prill 2024 19:30

Propozimi që emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, u ka bërë palëve në takimin e fundit në Bruksel është i...

Shaip Kamberi - Miroslav Lajcak - Nevzad Lutfiu

Lajçaku pas takimit me Kamberin: Të drejtat e minoriteteve, kyçe në procesin e integrimit evropian

Arbëri 5 prill 2024 22:45

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se të drejtat e minoriteteve janë çështje kyçe në...

Miroslav Lajcak - emisar per dialogun

Lajçak për moszbatimin e marrëveshjes: Palët s’janë të gatshme për normalizim

Arbëri 8 prill 2024 17:46

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, u ka bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që ta...

Miroslav Lajçak - emisari i BE-se

Lajçak: Palët nuk janë të gatshme për normalizim të raporteve mes tyre

LAJMET E MBRËMJES 8 prill 2024 20:11

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, tha se palët nuk janë të gatshme për normalizim të marrëdhënieve...

Miroslav Lajçak

Lajçaku me zyrtarin polak diskutojnë mbi dialogun Kosovë-Serbi

Arbëri 9 prill 2024 12:25

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se i është mirënjohës Polonisë për mbështetjen e...

Borut Pahor

Pahor konfirmon planet për ta zëvendësuar Lajçakun, e ka mbështetjen e Golobit

Arbëri 10 prill 2024 20:59

Ish-presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, e ka konfirmuar se dëshiron ta zëvendësojë Miroslav Lajçakun në postin e përfaqësuesit të veçantë...

Takimi në Bruksel / Bislimi dhe Lajçak

Takimi për dinarin, me kusht që palët të tregohen konstruktive në propozimin e Lajçakut

Arbëri 13 prill 2024 19:01

Takimi i javës së ardhshme në Bruksel do të mbahet me kushtin që palët të tregohen konstruktive në pranimin e...