Bruksel 10

bislimi lajcak petkovic bruksel dialogu kosove - serbi

Lajçak: Do të thërras takim për dinarin nëse palët tregojnë gatishmëri për marrëveshje

Arbëri 19 maj 2024 23:11

Emisari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, ka thënë se është i gatshëm të organizojë një takim tjetër mes kryenegociatorëve të...

bislimi lajcak petkovic bruksel dialogu kosove - serbi

Bislimi e cilëson të dështuar takimin në Bruksel

Arbëri 15 maj 2024 08:19

Kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi, e ka cilësuar si të dështuar takimin në Bruksel për dinarin. Ai ka thënë se...

Dialogu Kosovë-Serbi

BE-ja u bën thirrje palëve për fleksibilitet sa i përket dinarit

Arbëri 13 maj 2024 19:05

Plani Transitor i Bankës Qendrore të Kosovës për dinarin ka skaduar të hënën.E takimi me kryenegociatorët Besnik Bislimi e Petar...

bislimi lajcak petkovic bruksel dialogu kosove - serbi

Përfundon plani transitor i BQK-së, këtë javë “takimi i fundit” për dinarin

Arbëri 12 maj 2024 19:02

Plani 10-pikësh i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) për zbatimin e Rregullores për Operacione me Para të Gatshme ka skaduar...

KIE Augustin Palokaj

Palokaj: Pak shpresa që Kosova të jetë pjesë e agjendës për anëtarësim në Këshill të Evropës

SOT 10 maj 2024 12:32

Bruksel

S’ka marrëveshje në Bruksel

Arbëri 25 prill 2024 08:11

(18:20) - Përfaqësuesit në dialog s’kanë arritur të enjten marrëveshje mbi çështjen e dinarit, e një takim i radhës është...

bislimi lajcak petkovic

Të enjten mbahet takimi i radhës në Bruksel për dinarin

Arbëri 24 prill 2024 18:13

Të enjten në Bruksel do të mbahet takimi i radhës mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar...

Miroslav Lajçak

S’ka marrëveshje në Bruksel

Arbëri 18 prill 2024 08:52

(Përditësimi 17:51) - Emisari i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, ka thënë se në takime është diskutuar për zgjidhje të...

Augustin Palokaj

Augustin Palokaj komenton veprimet e fundit të Listës Serbe, tregon qëllimin e tyre

INTERAKTIV 11 prill 2024 09:49

Përveç kësaj korrospodenti i KOHËS në Bruksel ka folur edhe për bisedimet dhe rolin e Lajçakut...Biseda e plotë: 

Miroslav Lajçak

Lajçaku pret që çështja e dinarit të zgjidhet në takimin e kësaj jave në Bruksel

Arbëri 1 prill 2024 12:57

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se në takimin e kësaj jave mes palëve...