Banka postare kursimore 11

Banka Postare Kursimore

Policia sërish në Bankën Postare Kursimore në veri, për kasafortën që më herët s’pati çelës

Arbëri 29 maj 2024 14:06

Dhjetë ditë pas mbylljes së gjashtë njësive të Bankës Postare Kursimore në veri të Kosovës, Policia ka hyrë në zyrat...

Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu

Kryeziu-BE-së: Asociacioni s’është ombrellë për legalizim të strukturave paralele

Arbëri 21 maj 2024 21:02

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu, ka reaguar për deklaratën e Bashkimit Evropian lidhur me operacionet e së hënës...

Zedhenesi i BE-se, Peter Stano

BE: Kosova po nxit tensione dhe po injoron koordinimin me aleatët

LAJMET E MBRËMJES 21 maj 2024 19:09

Bashkimi Evropian (BE) ka reaguar ashpër të martën ndaj operacionit të Policisë së Kosovës ndaj ndërtesave të Bankës Postare Kursimore...

Aksioni ne veri ne mbyllje te Bankes Postare Kursimore - Mitrovice e Veriut

Kosova fajësohet për aksionet “që pengojnë dialogun”

Arbëri 21 maj 2024 19:05

Veprim të pakoordinuar që përshkallëzon edhe më tej tensionet në veriun e populluar kryesisht me serbë, e ka kualifikuar Departamenti...

Avokati Valdet Hoxha

Hoxha: Reagimi i ashpër i BE-së do t’i detyrojë institucionet të kthehen disa hapa prapa

Arbëri 21 maj 2024 17:59

Avokati Valdet Hoxha ka thënë se reagimi i ashpër i Bashkimit Evropian do t’i detyrojë institucionet e vendit që të...

Para të konfiskuara në Bankën Postare Kursimore

KFOR-i thotë se u njoftua “pak para” aksionit të Policisë në Bankën Postare Kursimore

Arbëri 21 maj 2024 15:29

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është njoftuar “pak para” aksionit të Policisë në veri në gjashtë...

Bashkimi Evropian Kosova flamur

BE: Kosova me veprime të njëanshme po nxit tensione dhe injoron koordinimin me aleatët

Arbëri 21 maj 2024 13:38

E përditësuar 14:16 - Bashkimi Evropian ka reaguar ashpër ndaj operacionit të policisë së Kosovës ndaj ndërtesave të Bankës Postare...

Banka Postare Kursimore

Banka Postare Kursimore: Mjetet e klientëve janë të sigurta pas aksionit policor në veri

Arbëri 21 maj 2024 13:16

Mjetet e të gjithë klientëve të Bankës Kursimore të Postës janë të sigurta dhe nuk do të dëmtohen pas aksionit...

Hekuran Murati

Murati fajëson qeveritë e kaluara për funksionim të deritashëm të bankës së mbyllur në veri

Arbëri 21 maj 2024 11:57

Përgjegjësinë për funksionimin e institucioneve financiare ilegale në Kosovë, ministri i Financave, Hekuran Murati, e ka vënë te qeverisjet e...

Para të konfiskuara në Bankën Postare Kursimore

Në filialet e Bankës Postare Kursimore u konfiskuan 1.6 milion euro e mbi 74 milionë dinarë

Kronikë 20 maj 2024 21:12

Policia e Kosovës në një komunikatë shtesë për aksionin e zhvilluar të hënën në veri, ku u mbyllën gjashtë filiale...

Banka Postare Kursimore

Mbyllen gjashtë njësi të Bankës Postare Kursimore, vepronte ilegalisht në Kosovë

LAJMET E MBRËMJES 20 maj 2024 19:08

Policia e Kosovës ka mbyllur të hënën gjashtë njësi të Bankës Postare Kursimore në veri, të cilat kanë vepruar ilegalisht...